Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
YG8 Grade Carbide Burr Bits SG-5M G12.725 Practical With Helical Flute Design
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-42M DC Low-Temperature Cooling Burr - Heat-Sensitive Material Specialized
| Model: | SM-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Tree Shape Power Carving Bits SG-5M G12.72506 For Aluminum Processing
| Model: | SG-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M YG8 Grade Cylindrial Carbide Burr - General Metal Processing
| Model: | SA - 3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SD-3M SC 1/4 Inch Shank Standard Burr - North American Equipment Compatible
| Model: | SD-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Reliable Rotary Tool Burr Bits SE-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SE-2M YG8 General Grade Carbide Burr - Cost-Effective Carbon and Alloy Steel Processing
| Model: | SE-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SL-4M Ball Nose Shape Single Fine Cut Carbide Burr - Designed for Contour Finishing and Detail Work
| Model: | SL-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |