Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
SD-3ML6 Heavy Duty Stainless Steel Burr Extended Shank YG7 Grade
| Model: | SD-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 158mm |
5-Piece Rotary Burr Set – Starter Kit with Essential Shapes
| Model: | SA-5M DM/SA-5M AL/SC-5M AL/SF-5M DM/SG-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |