All Products
Aluminum Cut Rotary Burr Set AITiN Coated Carbide Grinding Bits SL-5M High Temperature Resistance
| Model: | SL-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
TiAlN Coated Double Cut Carbide Burr SG-5M Tree Shape For High Strength Metal
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
AlTiN Coated Carbide Rotary Burr SM-4M Heat Resistant Tool With Single Fine Cut
| Model: | SM-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SF-3M AlTiN Coated Diamond Cut Carbide Burr for Stainless Steel and Superalloys
| Model: | SF-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
AlTiN Coated SC-5M Single Cut Carbide Burr for General Machining
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M AlTiN-Coated Aluminum Cut Carbide Burr for Aluminum and Soft Metals
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
AlTiN Coated Single Cut Carbide Burr for Clean Finish on Metals
| Model: | SD-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SF-5M AlTiN-Coated Diamond Cut Carbide Burr For Hard Materials with Extended Tool Life
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M AlTiN Coated Aluminum Cut Carbide Burr with 12.7mm Cut Diameter for Smooth Finish
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SN-4M Double Cut Carbide Burr with AlTiN Coating – 12.7mm Cut Diameter for General Metalworking
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |