All Products
Cone Long Shank Carbide Burrs Heat Resistant SH-5ML6 For Curved Work
| Model: | SH-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 182mm |
Oval Long Shank Rotary Burr SE-3ZML6 DC 150mm Shank For Deep Cavity Concave Work
| Model: | SE-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 166mm |
SC-5ML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Nosed Cylinder For Deep Cavity Surface Finishing Work
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Long Shank Carbide Die Grinder Bits SE-5ZML6 DC Suitable For Deep Hole
| Model: | SE-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SE-5ZML6 SC Extended Shank Carbide Burr with SC Cut Geometry and 170mm Overall Length for Deep Cavity Work
| Model: | SE-5ZML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
Extended Shank Carbide Ball Burr SD-5ML6 DC Ball Nose Burr High Durability
| Model: | SD-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
SD-42ML3 Single Cut Carbide Rotary Burr with 3mm Shank Diameter and 75mm Overall Length for Deep Cavities
| Model: | SD-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SF-5ML6 Precision Extended Shank Rotary Burr Special Tool For Deep Mold Cavities
| Model: | SF - 5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SG-3ZM Long Shank Carbide Burr with 10mm Head and 150mm Shank for Deep Slots and Corners - Pointed Tree Shape
| Model: | SG-3ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SA-41M Solid Carbide Cylinder Double Cut Burr - 38mm Total Length for General Metal Finishing
| Model: | SA-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |