All Products
12mm Composite Rotary Burr Set 5 Piece Multi Shape Multi Purpose Combination Kit
| Model: | SA-5M DC,SB-5M SK, SC-5M DM,SF-5M AL,SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25/28MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 70/73MM |
Industrial Red Box Carbide Burr Set 5 Piece Customizable YG8 Grade
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
Corrosion Resistant 5 Piece Carbide Rotary Burr Set Blue Round Case Custom Tooth And Shape
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SF/SG-2M ST/SM-5M DC/SC-2M CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
Versatile Carbide Burrs Sets For Detailed Metal Cutting Grinding Polishing Operations
| Model: | SA-5M DC, SA-5 DM, SC-5M DC, SF-5M DC, SA-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
12mm Industrial Rotary Burrs Set Double Cut 10 Piece Heavy Duty Metalworking Kit
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Cut: | Single/double/aluminum/diamond/coarse/steel/single Fine Cut |
Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank and Multi-Shape Kit for Deburring and Grinding
| Model: | SG-5M SF,SC-5M AL,SF-5M AL,SA-5M SK,SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
5-Piece Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SH-5M AL,SL-4M SF,SG-5M DM,SB-5M ST,SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST,SG-5M DM,SH-5M AL,SC-5M AL,SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |