All Products
SE-3M Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 9.6mm Cut Dia for Precision Grinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SL-2M Virgin Tungsten Carbide Preform - Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr with 8mm Cut Diameter
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Semi Finished Carbide Rotary Burr SF-5M Industrial For Deburring Grinding Application
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5M Radius Tree Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profiles
| Model: | SF-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M M1225 Virgin Tungsten Carbide Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SM-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Virgin Grade YG8 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SJ-5M 60° Countersink Carbide Rotary Burr with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SG-3M Pointed Tree Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SG-1BM Pointed Tree Carbide Rotary Burr Semi‑finished for Tooth Grinding
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SA-2ZM Cylinder Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding in Tungsten Carbide Material
| Model: | SA-2ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |