All Products
SB-5M Welded Carbide Rotary Burr B12.725 Double Cut For Versatile Metalworking
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
High Performance Tungsten Carbide Burrs Efficient SD-5M For Grinding Welding Seam Removal
| Model: | SD-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SC-5M C12.725 Double Cut Tungsten Carbide Burrs Professional For General Metalworking
| Model: | SC-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burr - Double Cut for General Metal Machining
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-3M SC 1/4 Inch Shank Standard Burr - North American Equipment Compatible
| Model: | SD-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Heavy Duty Tungsten Carbide Burrs SF-5M Durable No Coating For Weld Cleaning
| Model: | SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5M Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head Single Fine Cut for General Metalworking
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Corrosion Resistant Tungsten Carbide Burrs SG-3M Double Cut For Marine Environments
| Model: | SG-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SJ-5M Single Cut Non-Standard Angle Burr - 60° Special Angle Cutting Tool
| Grade: | YG8 |
|---|---|
| MODEL: | SJ-5M SC |
| CUT DIA: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
SE-5M Diamond Cut E12.72206 Carbide Rotary Burr for Common Machining
| Model: | SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |