All Products
SL-4M Ball Nosed Cone Carbide Burr Aluminum Cut For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Anti Sticking Carbide Rotary Burrs SA-5M For Aluminum Plastic Processing
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Stable Performance Carbide Rotary Burrs SH-3ZM For Aluminum Soft Non Ferrous Metals
| Model: | SH-3ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M A1225 Cylindrical Carbide Burr High Durability With Single Cut
| Model: | SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Aluminum Cut Carbide Burr - C1225 AL Designed for Aluminum Machining
| Model: | SC-5ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M YG8 Grade Cylindrial Carbide Burr - General Metal Processing
| Model: | SA - 3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SH-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr - Designed for Machining of Non-Ferrous Metals
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77 |
VCB-5M Shape Carbide Rotary Burr - Double Cut for Shaping and Finishing Various Metals
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5ZM Cone INOX Cut Carbide Burr - M122506 For Stainless Steel Slopes and Hole Work
| Model: | SM-5ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |