Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SG-5M SC Tree Multi-Function Burr - Adaptive to Curved and Concave Surfaces
| Model: | SG - 5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
12mm Composite Rotary Burr Set 5 Piece Multi Shape Multi Purpose Combination Kit
| Model: | SA-5M DC,SB-5M SK, SC-5M DM,SF-5M AL,SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25/28MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 70/73MM |
SD-3ML6 Heavy Duty Stainless Steel Burr Extended Shank YG7 Grade
| Model: | SD-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 158mm |
5-Piece Rotary Burr Set – Starter Kit with Essential Shapes
| Model: | SA-5M DM/SA-5M AL/SC-5M AL/SF-5M DM/SG-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-11M SC Micro Shank Precision Burr Dental And Micro Component Machining
| Model: | SD-11M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SK-3M DC Electronics Industry Burr - PCB and Micro Connector Processing
| Model: | SK-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SA-3ML6 DC Extra Long Shank Deep Hole Burr 150mm Length For Internal Machining
| Model: | SA-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SH-5M Heavy Duty Rotary Burr Set For Metal Reliable NO Coating
| Model: | SH - 5M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |