Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SH-2M 5-Axis CNC High-Precision Carbide Burr - Aerospace Component Specialized
| Model: | SH-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SG-1BM G0616 Virgin Tungsten Carbide Preform – Silver Brazed Semi-Finished Carbide Burr with 6mm Cut Diameter
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SE-3M Diamond Cut Rotary Burr Tool For Stainless Steel High Alloy Steel Processing
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SK-5M Countersink 90° Single Cut Burr - Fast Material Removal
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SC-3M Single Cut Ball Cylinder Burr - 6mm Shank for Jewelry Engraving
| Model: | SC - 3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
12mm Industrial Rotary Burrs Set Double Cut 10 Piece Heavy Duty Metalworking Kit
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Cut: | Single/double/aluminum/diamond/coarse/steel/single Fine Cut |
Aluminum Cut Rotary Burr Bit SC-5M Polishing Stainless Steel Ra0.4μM Surface
| Model: | SC - 5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 8mm Cut Diameter for Precision Grinding
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-3M Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 9.6mm Cut Dia for Precision Grinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
Virgin Grade YG8 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |