All Products
SC-1BM Ball Nose Cylinder Shape Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SL-2M Taper with Radius Carbide Rotary Burr Semi-Finished with 8mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile
| Model: | SL-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Flame Shape Carbide Rotary Burr Blank - 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Material for Custom Tooth Grinding
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SE-3M Oval Shape Carbide Rotary Burr Blank with 9.6mm Cut Diameter for Customizable Tooth Profile and Regrinding
| Model: | SE-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SD-2M Ball Shape Tungsten Carbide Rotary Burr with 8mm Cut Diameter for Tooth Customization
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SC-5M Ball Nose Cylinder Carbide Rotary Burr Blank with 12.7mm Cut Diameter and Tungsten Carbide Material for Custom Grinding
| Model: | SC-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M Virgin YG8 Grade Carbide Blank for Custom Tooth Grinding – Semi-Finished Tungsten Carbide Burr
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 8mm Cut Diameter for Precision Grinding
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SB-1BM Tungsten Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SB-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SJ-6M Virgin YG8 Tungsten Carbide Blank for Custom Rotary Burr Manufacturing with 16mm Cut Diameter and Silver Braze Type
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 62mm |