All Products
SF-3M Virgin Grade Tungsten Carbide Silver Brazed Preform for Custom Grinding Semi-Finished Carbide Burr
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SA-3M Carbide Rotary Burr Blank with Customizable Tooth Profile in Wear-Resistant Tungsten Carbide and Silver Braze Type
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M Silver Grade Tungsten Carbide Blank with 12.7mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SC-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-3M Silver-Brazed Tungsten Carbide Burr with 9.6mm Cut Diameter and Customizable Cut Geometry
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SH-3ZM Unfinished Carbide Burr Blank with Customizable Tooth Grinding and 10mm Cut Diameter in Tungsten Carbide Material
| Model: | SH-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |