Keywords [ extra long carbide burrs ] match 4 Products.
SB-5ML6 Long Shank Double Cut Carbide Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Extended Reach
| Model: | SB-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Cylinder Long Shank Carbide Burrs Silver Braze Type SC-5M Effective High Performance
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Durable Extra Long Carbide Burrs Long Shank Burr Bits SF-3ML6 For Shipbuilding
| Model: | SF-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SA-3ML6 DC Extra Long Shank Deep Hole Burr 150mm Length For Internal Machining
| Model: | SA-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
1