5-Piece Tungsten Carbide Burrs Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M SC/SJ-5M SF/SJ-5M DM/SK-5M SC/SD-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/58mm |
5-Piece AlTiN-Coated Wear and Heat Resistant Carbide Burr Set in Aluminum Case
| Model: | SC-5M SC/SA-5M SF/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Machining
| Model: | SM-5M ST/SG-5M DM/SC-5M DM/SF-5M IN/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SG-5M AL/SM-5M DM/SG-5M SC/SC-5M DM/SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Cut for General Metalwork in Aluminum Case
| Model: | SA-2M CB/SE-3M SK/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Versatile Metalworking
| Model: | SA-5M SC/SB-5M DC/SC-5M DC/SE-5M DC/SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70mm |
SC-1BM C0616 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with Multi-Shape and Cut for Roughing Tasks - 6mm Shank Tungsten Carbide Burrs Kit
| Model: | SE-3M SK/SA-2M CB/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/61/64mm |
5 Pieces Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with Tungsten Carbide Material and 6mm Shank for Various Machining Tasks
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Double Cut Design and 12.7mm Cut Diameter for Metalwork
| Model: | SA-5M DC/SG-5M DC/SF-5M DC/SM-5M DC/SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |