5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece 12.7mm Cut Diameter Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SH-5M AL,SL-4M SF,SG-5M DM,SB-5M ST,SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST,SG-5M DM,SH-5M AL,SC-5M AL,SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
SA-2ZM Cylinder Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding in Tungsten Carbide Material
| Model: | SA-2ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SG-15M G1938 YG8 Tungsten Carbide Preform – 19mm Cut Diameter Silver Brazed Semi-Finished Burr
| Model: | SG-15M |
|---|---|
| Cut Dia: | 19mm |
| Cut Length: | 38mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 83mm |
SD-5M D12.711 YG8 Tungsten Carbide Preform with 12.7mm Cut Diameter for Custom Burr Production
| Model: | SD-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-3ZM Carbide Burr Blank with 10mm Head Diameter for Customizable Tooth Profile and Silver Braze Type
| Model: | SA-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
YG8 Grade Tungsten Carbide Preform with 6mm Cut Diameter and Solid Type for Custom Burr Production
| Model: | SK-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 3mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
YG8 Grade Tungsten Carbide Preform with 12.7mm Cut Diameter and Silver Brazed for Custom Burr Production
| Model: | SE-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SD-5M Ball Shape Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |