YG8 Grade Semi-Finished Carbide Burr Preform with 6mm Cut Diameter and Solid Type for Custom Tooling
| Model: | SJ-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SE-2M E0815 8mm Cut Diameter Tungsten Carbide Preform for Custom Tooth Grinding Semi-Finished Carbide Burr
| Model: | SE-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SD-3M Ball Shape Carbide Burr Blank with 9.6mm Head Diameter and YG8 Grade for Internal Corners
| Model: | SD-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SE-2M Oval Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SE-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
60° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SJ-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-5M Oval Welded Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SE-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SK-1BM 90° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SK-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SL-4M Radius Taper Carbide Burr Blank for Custom Tooth Grinding in YG8 Grade Tungsten Carbide
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SF-5ZM Radius Tree Carbide Burr Blank with 12mm Head and 6mm Shank for Custom Grinding
| Model: | SF-5ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Flame Shape Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding - Silver Braze Type
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |