Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
12mm Head Carbide Burr Multi Stage Tapered Geometry SN-4M For Mold Wood Carving
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SA-5M 5-Axis CNC Precision Tungsten Carbide Burr with 0.1mm Runout Tolerance and Silver Brazed Welding
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SL-4M Ball Nose Shape Single Fine Cut Carbide Burr - Designed for Contour Finishing and Detail Work
| Model: | SL-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Welding and Metal Surface Work
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SM-1M Solid Carbide Taper Single Cut Rotary Burr - OAL 50mm Length for Machining
| Model: | SM-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SH-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Flame Shape for Metal and Casting Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm OAL Single Cut for Slope Work in Tungsten Carbide
| Model: | SM-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SM-42ML3 Solid Carbide Rotary Burr with 75mm Length, Tapered Profile, and Tungsten Carbide Material for Precision Slope and Hole Work
| Model: | SM-42ML3 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |