Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SG-44ML3 Solid Carbide Burr with Pointed Tree Profile and Single Cut Design for Narrow Grooves and Corners - 75mm Overall Length
| Model: | SG-44ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SD-42ML3 Single Cut Long Shank Carbide Burr with 3mm Cut Diameter and 75mm Overall Length for Internal Radii
| Model: | SD-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SA-41ML3 Single Cut Tungsten Carbide Burr with 75mm Long Shank for Deep Cavity and Side Walls
| Model: | SA-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm |
| Cut Length: | 6mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SM-3M Steel Cut Tungsten Carbide Rotary Burrs Weld Bead Removal Anti Corrosion
| Model: | SM-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
High Efficiency Tungsten Carbide Die Grinder Bits SB-3M With Double Cuts
| Model: | SB-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SH-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr - Designed for Machining of Non-Ferrous Metals
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77 |
High Performance Carbide Rotary File Silver Braze 25mm Cut Length SC-5M AL
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-2M YG8 General Grade Carbide Burr - Cost-Effective Carbon and Alloy Steel Processing
| Model: | SE-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SF-5M Carbide Aluminum Cut Rotary Burr for Soft Metal Processing Anti‑Clog Design
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5ZM Cone INOX Cut Carbide Burr - M122506 For Stainless Steel Slopes and Hole Work
| Model: | SM-5ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |