Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SE-3M Double Cut Burr with Precision Milling and Maximum Efficiency
| Model: | SE-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
Standard Carbide Burr Bit 5 Piece Set Wear Resistant Carbide Burr Die Grinder Bit
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
SJ-3M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Balanced Stock Removal and Smooth Finish
| Model: | SJ-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Professional Tungsten Carbide Burr Set 5 Piece Carbide Rotary Burr Set
| Model: | SA-5M DC/ SB-5M DM/ SB-5M ST/ SC-5M DC/ SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Non Standard Carbide Rotary Burrs Custom Cast Iron Carbide Burr Bits
| Model: | VA 1225 |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-3M Safety Single Cut Burr Silver Braze Wear Resistant For Deburring
| Model: | SJ-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SC-5M Ball Nose Aluminum Cut Carbide Burr - C12.72506AL for Curved Soft Metal Machining
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-3M YG8 Grade Cylindrial Carbide Burr - General Metal Processing
| Model: | SA - 3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Reliable Rotary Tool Burr Bits SE-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |