Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Cut for General Metalwork in Aluminum Case
| Model: | SA-2M CB/SE-3M SK/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Machining
| Model: | SM-5M ST/SG-5M DM/SC-5M DM/SF-5M IN/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M DM/SA-5M AL/SC-5M AL/SF-5M DM/SG-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5ZM Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal and Casting Processing
| Model: | SH-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SM-5M Welded INOX Cut Carbide Rotary Burr for Stainless and Common Steel Machining
| Model: | SM-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Extended Shank Carbide Ball Burr SD-5ML6 DC Ball Nose Burr High Durability
| Model: | SD-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Aluminum Cut Carbide Burr - For Multi-Angle Aluminum Machining
| Model: | SF-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-51M Ball Single Cut Carbide Burr - D06.30503 3mm Shank for Curved and Tight-Space Work
| Model: | SD-51M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 43mm |
SM-4M High Quality Carbide burr- Gradual Depth Contour Machining
| Model: | SM-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shannk Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |