Keywords [ long shank burr bits ] match 13 Products.
SB-5M Steel Tooth Solid Carbide Burrs For High Efficiency Iron Casting
| Model: | SB-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-2M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Chip Breaking and High Alloy Steel Machining
| Model: | SD-2M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Lenngth: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 8mm |
| Overall: | 51mm |
High Efficiency Tungsten Carbide Die Grinder Bits SB-3M With Double Cuts
| Model: | SB-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |