SD-3ML6 Heavy Duty Stainless Steel Burr Extended Shank YG7 Grade
| Model: | SD-3ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 158mm |
SB-5M Steel Tooth Solid Carbide Burrs For High Efficiency Iron Casting
| Model: | SB-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Carbide Rotary Burrs Anti Sticking Design For Efficient Aluminum Machining
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SH-5M Flame Shape Carbide Rotary Burrs H12.732 For Aluminum Surface Work
| Model: | SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
Non Standard Carbide Rotary Burrs Custom Cast Iron Carbide Burr Bits
| Model: | VA 1225 |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burrs Cylinder With B12.725 Aluminum Cut
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Stainless Cutting Burr Bits Efficient Corrosion Resistant Material Solution
| Model: | SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
VA Customized Engraved Carbide Rotary Burr Carbide Rotary File With 6mm Shank
| Model: | Combi Burr |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-43M Precision Cylindrical Burr Single Cut For Jewelry Aluminum
| MODEL: | SA-43M DC |
|---|---|
| CUT Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SJ-5M 60° Countersink Carbide Rotary Burr Single Fine Cut For Chamfer Hole Work
| Model: | SJ-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |