High Performance Grinding Carbide Burrs SN-4M Single Cut For General Metal Work
| Model: | SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Lemgth: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SM-1M Solid Carbide Taper Single Cut Rotary Burr - OAL 50mm Length for Machining
| Model: | SM-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-5M Power Industry Carbide Rotary Burr - Insulating Material Processing
| Model: | SL-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SD-51M Ball Single Cut Carbide Burr - D06.30503 3mm Shank for Curved and Tight-Space Work
| Model: | SD-51M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 43mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Single Cut Carbide Burr - For Contour Roughing and Internal Corner Work
| Model: | SF-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-5M Countersink 60° Double Cut Carbide Burr - For Countersinking and Hole Edge Work
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SJ-5M Countersink 60° Carbide Rotary Burr - High Alloy Steel Processing
| Model: | SJ-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Welding and Metal Surface Work
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SG-5M SC Tree Multi-Function Burr - Adaptive to Curved and Concave Surfaces
| Model: | SG - 5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |