SM-2M Fine Engraving Processing Carbide Rotary Burr with Micro-Grain Tungsten Carbide and Vibration-Damped Shank
| Model: | SM-2M SC |
|---|---|
| Cut Dai: | 6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SF-5M Sngle Fine Cut Pure Raw Material Tungsten Carbide Burr - Silver Brazing Ensures <0.15mm Runout
| Model: | SF-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-3M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Cutting of Stainless Steel and Inconel
| Model: | SD-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SK-5M Countersink 90° Single Cut Burr - Fast Material Removal
| Model: | SK-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SA-3M Single Coarse Cut Special Cylinder Burr - Automotive Wheel Hub Repair Specialized
| Model: | SA - 3M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SE-3M Double Cut Burr with Precision Milling and Maximum Efficiency
| Model: | SE-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SD-11M SC Micro Shank Precision Burr Dental And Micro Component Machining
| Model: | SD-11M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 2.8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SA-43M Carbide Burr Drill Bit Composite Multi Functional Solid
| Model: | SA-43M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Idia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SE-5M Oval Single Cut Carbide Burr E12.72206 SC For Metal Machining
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SB-43M DC 3mm Double Cut Solid Carbide Rotary Burr Precision Engineering
| Model: | SB-43M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |