SA-5M 5-Axis CNC Precision Tungsten Carbide Burr with 0.1mm Runout Tolerance and Silver Brazed Welding
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-2M YG8 General Grade Carbide Burr - Cost-Effective Carbon and Alloy Steel Processing
| Model: | SE-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SC-3M Single Cut Ball Cylinder Burr - 6mm Shank for Jewelry Engraving
| Model: | SC - 3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
Wear Resistant Carbide Burr Kit Solid Carbide Burr Set For Surface Finishing
| Model: | SH-5M DM, SF-5M ST, SC-5M DC, SG-5M DC, SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
SM-5 SC Cone Shape Single Carving Burr - Complex Texture Craftwork Engraving
| Material: | Tungsten Carbide |
|---|---|
| Model: | SM-5 SC |
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
SL-42M DC High Speed Tungsten Carbide Burrs For Auto Aerospace
| Model: | SL-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
Reliable Rotary Tool Burr Bits SE-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr
| Model: | SE-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
6mm Shank Tungsten Burr Set Versatile Multi Shape Kit For General Machining
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73mm |
SH-5M Heavy Duty Rotary Burr Set For Metal Reliable NO Coating
| Model: | SH - 5M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
10 Piece Carbide Rotary Burr Set Custom Teeth And Shapes For Metalwork
| Model: | SL-4M AL/SM-5M SF/SB-5M DC/SA-5M DM/SC-5M DC/SA-5M AL/SF-5M DC/SF-5M SC/SF-5M ST/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |