SD -3M Ball Shape Double Fine Cut Burr - Deep Mold Cavity Machining
| Model: | SD - 3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SN-2M Inverted Cone Burr - 90° Draft Angle Cleaning Tool
| Model: | SN-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SC-5M YG8 Grade Tungsten Carbide Burr with Helical Flute Design for Precision Cast Iron Machining
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-2M 5-Axis CNC High-Precision Carbide Burr - Aerospace Component Specialized
| Model: | SH-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SD-2M Diamond Cut Carbide Burr - For Controlled Chip Breaking and High Alloy Steel Machining
| Model: | SD-2M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Lenngth: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 8mm |
| Overall: | 51mm |
SF-5M Single Cut Enhanced Burr - Durable Design for Continuous Production
| MODEL: | SF - 5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Professional Carbide Rotary Burrs For Steel Structure Processing
| Model: | SB - 5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
150mm Extended Shank Double Cut Burr SB-3ML6 Efficient Tool For Material Processing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10MM |
| Cut Length: | 20MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 170MM |
SD-1BML6 Long Shank Carbide Burrs Tungsten Carbide Burr For Precision Cavity Machining
| Model: | SD-1BML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 155mm |
SG-5M Tree Shape Double Fine Cut Burr - High Gloss Finishing on Hardened Steel
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |