SA-5M Carbide Cylinder Rotary Burr - INOX Cut for Stainless A12.72506 for General Machining
| Model: | SA-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Carbide Rotary Burr - B12.72506 INOX Cut Type for Metal Machining
| Model: | SB-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-3M Diamond Cut Carbide Burr - For High-Efficiency Stainless Steel and Titanium Machining
| Model: | SH-3M DM |
|---|---|
| Cu Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SN-2M Diamond Cut Carbide Burr - For Stainless Steel and Nickel-Based Alloys
| Model: | SN-2M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |
SM-42M DC Low-Temperature Cooling Burr - Heat-Sensitive Material Specialized
| Model: | SM-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SM-51M Taper Double Cut Carbide Burr - 6mm Head 3mm Shank for Slope and Hole Work
| Model: | SG-51M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
SK-3M DC Electronics Industry Burr - PCB and Micro Connector Processing
| Model: | SK-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SM-5M Welded INOX Cut Carbide Rotary Burr for Stainless and Common Steel Machining
| Model: | SM-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SA-42M Medical Device Burr with Biocompatible Material and ISO 10993 Certified Medical-Grade Tungsten Carbide Rotary Burr
| Model: | SA-42M |
|---|---|
| Cut Dia: | 2.5MM |
| Cut Length: | 11MM |
| Shank Dia: | 3MM |
| Overall: | 38MM |
SN-2M Inverted Cone Double Cut Burr - Focus on Specialized Applications and Performance
| Model: | SN-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 9.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 55mm |