All Products
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/70/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SB-5M ST/SG-5M DM/SH-5M AL/SC-5M AL/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for General Machining
| Model: | SJ-5M SC/SK-5M DC/SG-3M SK/SN-4M DM/SE-3M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/61/64mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalwork
| Model: | SL-4M ST/SM-5M IN/SF-5M IN/SE-5M AL/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SH-5M AL/SL-4M SF/SG-5M DM/SB-5M ST/SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
AlTiN-Coated Multi-Tooth Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Enhanced Wear Resistance
| Model: | SF-5M SK/SC-5M SC/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
6mm Shank Tungsten Carbide Burrs Set with 12.7mm Cut Diameter and Multi-Shape and Cut for Metalwork
| Model: | SL-4M ST/SF-5M IN/SG-5M DC/SM-5M ST/SC-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Various Materials
| Model: | SM-5M ST/SL-4M ST/SE-5M DM/SG-5M DC/SF-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
8-Piece AlTiN-Coated Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Selection and 6mm Shank for Enhanced Durability
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SG-5M DC/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70mm |
5-Piece Multi-Shape Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Metalworking
| Model: | SD-5M DC/SK-5M SC/SJ-5M DM/SJ-5M SC/SN-4M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/58mm |