All Products
5 Piece Burr Tool Set Durable Design With Aluminum Packaging Case
| Model: | SB-2M CB/ SD-5M AL/ SE-3M SK/ SG-3M SK/ SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
Standard Carbide Burr Bit 5 Piece Set Wear Resistant Carbide Burr Die Grinder Bit
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
Wear Resistant Carbide Burr Kit Solid Carbide Burr Set For Surface Finishing
| Model: | SH-5M DM, SF-5M ST, SC-5M DC, SG-5M DC, SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
6mm Shank Tungsten Burr Set Versatile Multi Shape Kit For General Machining
| Model: | Burr Set |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73mm |
10 Piece Carbide Rotary Burr Set Custom Teeth And Shapes For Metalwork
| Model: | SL-4M AL/SM-5M SF/SB-5M DC/SA-5M DM/SC-5M DC/SA-5M AL/SF-5M DC/SF-5M SC/SF-5M ST/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
Multi Cut Type Tungsten Burr Bits Blue Box Aluminum Burr Set For General Machining
| Model: | SD-5M AL/SN-4M SC/SC-2M CB/SM-5M DC/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/58/64/67mm |
Professional Tungsten Carbide Burr Set 5 Piece Carbide Rotary Burr Set
| Model: | SA-5M DC/ SB-5M DM/ SB-5M ST/ SC-5M DC/ SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
8 Piece Carbide Rotary Burr Set 6mm Shank Tooth And Shape Customizable
| Model: | SH-5M DM/SL-4M DM/SF-5M ST/SB-5M ST/SA-5M AL/SC-2M CB/SB-2M CB/SG-2M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65/70/73/77mm |