Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 8mm Cut Diameter for Precision Grinding
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SB-1BM Tungsten Carbide Rotary Burr Blank with 6mm Cut Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SB-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SJ-6M Virgin YG8 Tungsten Carbide Blank for Custom Rotary Burr Manufacturing with 16mm Cut Diameter and Silver Braze Type
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 62mm |
SF-3M Virgin Grade Tungsten Carbide Silver Brazed Preform for Custom Grinding Semi-Finished Carbide Burr
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SA-3M Carbide Rotary Burr Blank with Customizable Tooth Profile in Wear-Resistant Tungsten Carbide and Silver Braze Type
| Model: | SA-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M Silver Grade Tungsten Carbide Blank with 12.7mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SC-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-3M Silver-Brazed Tungsten Carbide Burr with 9.6mm Cut Diameter and Customizable Cut Geometry
| Model: | SG-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SH-3ZM Unfinished Carbide Burr Blank with Customizable Tooth Grinding and 10mm Cut Diameter in Tungsten Carbide Material
| Model: | SH-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
5-Piece Multi-Tooth Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Various Materials
| Model: | SM-5M ST/SL-4M ST/SE-5M DM/SG-5M DC/SF-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
8-Piece AlTiN-Coated Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Selection and 6mm Shank for Enhanced Durability
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SG-5M DC/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70mm |