Keywords [ carbide cutting tools ] match 338 Products.
SE-5M Oval Single Cut Carbide Burr E12.72206 SC For Metal Machining
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5M Flame Shape Double Cut Carbide Burr - H12.73206 For Curved Surface Blending Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SC-5M Carbide Rotary Burr - 12.7mm Head Single Fine Cut for General Metalworking
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SJ-5M 60° Countersink Carbide Rotary Burr Single Fine Cut For Chamfer Hole Work
| Model: | SJ-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SB-5ML6 Long Shank Double Cut Carbide Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Extended Reach
| Model: | SB-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Professional Single Cut Carbide Burrs SC-5M For Industrial Metal Machining Surface Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
6mm Shank Double Cut Carbide Burrs SM-5M For Workpiece Grinding Finishing
| Model: | SM-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SN-4M Inverted Cone Shape Double Cut Carbide Burr - For Internal Reaming and Reverse Slope Machining
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |