Keywords [ carbide rotary burr set ] match 84 Products.
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SB-5M ST/SG-5M DM/SH-5M AL/SC-5M AL/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5 Pieces Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with Tungsten Carbide Material and 6mm Shank for Various Machining Tasks
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
5-Piece Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Work
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/70/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Double Cut Design and 12.7mm Cut Diameter for Metalwork
| Model: | SA-5M DC/SG-5M DC/SF-5M DC/SM-5M DC/SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Versatile Metalworking
| Model: | SA-5M SC/SB-5M DC/SC-5M DC/SE-5M DC/SF-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Cut for General Metalwork in Aluminum Case
| Model: | SA-2M CB/SE-3M SK/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Multi-Material Machining
| Model: | SM-5M ST/SG-5M DM/SC-5M DM/SF-5M IN/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M DM/SA-5M AL/SC-5M AL/SF-5M DM/SG-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
AlTiN-Coated 5-Piece Multi-Cut Carbide Rotary Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Metal Finishing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M IN/SA-5M SF/SC-5M SC/SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
10-Piece Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case - Multi-Cut DIY Combo for Versatile Use
| Model: | SK-5M SC/SJ-5M SC/SN-4N SC/SF-3M SK/SG-3M SK/SG-2M ST/SB-2M CB/SC-2M CB/SH-5M SK/SH-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7/19/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/77mm |