Keywords [ carbide rotary burr set ] match 84 Products.
Double Cut Burr Bit Set 10 Piece Set Suitable For General Metal Processing
| Model: | SH-5M DC/SB-5M DC/SC-5M DC/SF-5M DC/SG-5M DC/SA-5M DC/SL-4M DC/SE-5M DC/SM-5M DC/SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/22/25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/67/70/73/77mm |
Cone Long Shank Carbide Burrs Heat Resistant SH-5ML6 For Curved Work
| Model: | SH-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 182mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SA-43M Precision Cylindrical Burr Single Cut For Jewelry Aluminum
| MODEL: | SA-43M DC |
|---|---|
| CUT Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |