Keywords [ carbide rotary burr set ] match 84 Products.
Portable Carbide 5 Piece Rotary Burr Set Aluminum Case Flexible Tooth And Shape Options
| Model: | SA-2M CB/SD-5M AL/SE-3M SK/SG-3M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
10 Piece Carbide Rotary Burr Set Custom Teeth And Shapes For Metalwork
| Model: | SL-4M AL/SM-5M SF/SB-5M DC/SA-5M DM/SC-5M DC/SA-5M AL/SF-5M DC/SF-5M SC/SF-5M ST/SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
Industrial Red Box Carbide Burr Set 5 Piece Customizable YG8 Grade
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
5-Piece AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank in Aluminum Case
| Model: | SC-3M DC/SB-3M DC/SE-3M DC/SN-2M DC/SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 9.5/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 55/56/61/64mm |
AlTiN-Coated Multi-Tooth Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter for Enhanced Wear Resistance
| Model: | SF-5M SK/SC-5M SC/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece AlTiN-Coated Wear and Heat Resistant Carbide Burr Set in Aluminum Case
| Model: | SC-5M SC/SA-5M SF/SB-5M IN/SL-4M AL/SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
AlTiN-Coated 5-Piece Carbide Burr Set with 6mm Shank for Multi-Material Work in Aluminum Case
| Model: | SC-3M DC/SE-3M DC/SC-3M AL/SM-4M SF/SB-3M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61/64mm |
10-Piece AlTiN-Coated Multi-Cut Carbide Burr Set for Metalworking in Aluminum Case
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SF-5M DC/SG-5M DC/SG-5M SK/SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70/73mm |
Anti Wear Single Cut Carbide Burr E12.72206 For Finishing Hard Materials
| Model: | SE-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SA-5M Double Cut Carbide Rotary Burr - For General Metal Cutting and Surface Finishing
| Model: | SA-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |