Keywords [ carbide rotary burr set ] match 84 Products.
5-Piece Double Cut Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalworking
| Model: | SN-4M DM/SG-2M ST/SM-5M AL/SB-2M CB/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/12.7/19/22mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 54/58/64/67mm |
12mm Composite Rotary Burr Set 5 Piece Multi Shape Multi Purpose Combination Kit
| Model: | SA-5M DC,SB-5M SK, SC-5M DM,SF-5M AL,SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25/28MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 70/73MM |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Advanced Metalwork
| Model: | SM-5M DM,SG-5M SC,SM-5M SK,SM-5M DC,SE-5M DC,SF-5M AL,SH-5M DM,SH-5M SK,SB-5M SK,SF-5M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70mm |
5-Piece Carbide Burr Kit with Assorted Shapes in Durable Plastic Case and 6mm Shank
| Model: | SG-5M SF,SF-5M DM,SC-5M AL,SA-5M DM,SA-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
10-Piece Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case Multi Cut Type for Various Metal Applications
| Model: | SA-5M AL/ SB-5M SK/ SB-5M ST/ SF-5M ST/ SF-5M AL/ SG-5M SF/ SM-5M DM/ SM-5M AL/ SE-5M AL/ SD-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56/67/70mm |
SC-5M Ball Nose Aluminum Cut Carbide Burr - C12.72506AL for Curved Soft Metal Machining
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Solid Tungsten Carbide Burr Bits 3mm Nano Blue Coated With Enhanced Lubrication Design
| Model: | SA-41M DC,SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5mm/2.5mm |
| Cut Length: | 6mm/11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SD-5M Carbide Ball Shape Rotary Burr - Coarse Single Cut for Curved Surface and Rough Machining
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-5M Carbide Cylinder Rotary Burr - INOX Cut for Stainless A12.72506 for General Machining
| Model: | SA-5M IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Cone Steel Cut Carbide Burr - For Steel Slope and Hole Machining
| Model: | SM-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |