Keywords [ carbide rotary burr set ] match 84 Products.
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Aluminum Cut Carbide Burr - C1225 AL Designed for Aluminum Machining
| Model: | SC-5ZM AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Aluminum Cut Rotary Burr Set AITiN Coated Carbide Grinding Bits SL-5M High Temperature Resistance
| Model: | SL-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 30mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 75mm |
SE-5ZM Oval Diamond Cut Carbide Rotary Burr - E122006 For High-Hardness Work
| Model: | SE-5ZM DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
Anti Stick Carbide Burr Drill Bit 3mm Solid Nano Blue Coated For Plastics Surface
| Model: | SC-41M DC, SB-41M DC,SC-41M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 1.5/2.5MM |
| Cut Length: | 6/11MM |
| Shank Dia: | 3MM |
| Overall: | 38MM |
10-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank – Complete Multi-Shape Rotary Burr Kit for Metalworking
| Model: | SA-5M AL/SA-5M SK/SA-5M INOX/SF-5M SK/SF-5M AL/SG-5M SC/SM-5M DC/SM-5M AL/SE-5M AL/SD-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11/22/25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 556/67/70mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank – Multi-Shape Kit for Metalworking
| Model: | SL-4M INOX,SF-5M SK,SG-5M DC,SM-5M DC,SC-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST,SG-5M DM,SH-5M AL,SC-5M AL,SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Multi-Shape Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M AL,SF-5M INOX,SF-5M AL,SH-5M SK,SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
8-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 6mm Shank for Precision Metalwork
| Model: | SK-2M DC,SJ-2M SC,SN-4M DC,SF-3M SK,SH-3M SK,SF-1BM ST,SB-1BM CB,SC-1BM CB |
|---|---|
| Cut Dia: | 6/8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 4/7/12.7/16/19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 49/52/58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST/SC-5M AL/SG-5M DM/SL-4M SF/SH-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |