Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
YG8 Grade Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12.7mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Virgin YG8 Silver Brazed Semi-Finished Carbide Blank with 8mm Cut Diameter for Precision Grinding
| Model: | SD-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 6.4mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SG-15M Pointed Tree Carbide Burr Blank - 19mm Head Diameter for Custom Grinding
| Model: | SG-15M |
|---|---|
| Cut Dia: | 19mm |
| Cut Length: | 38mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 83mm |