Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
60° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SJ-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 51mm |
SE-2M Oval Carbide Burr Blank with 8mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SE-2M |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 15mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 60mm |
SD-1BML6 Long Shank Carbide Burrs Tungsten Carbide Burr For Precision Cavity Machining
| Model: | SD-1BML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 155mm |
SC-5ML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Nosed Cylinder For Deep Cavity Surface Finishing Work
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SM-51M Taper Double Cut Carbide Burr - 6mm Head 3mm Shank for Slope and Hole Work
| Model: | SG-51M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
SC-42M Solid Carbide Ball Nosed Cylinder Burr - 3mm Head and Shank for Precision Confined Work
| Model: | SC-42M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SJ-5M Countersink 60° Double Cut Carbide Burr - For Countersinking and Hole Edge Work
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SD-5ZML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Shape For Deep Cavity Work
| Model: | SD-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 10.8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |
SE-5M Oval Welded Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SE-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SE-5M Long Shank Die Grinder Bits With Tungsten Carbide Material
| Model: | SE-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |