Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
10-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multiple Tooth Combinations for Metalworking
| Model: | SL-4M SF/SL-4M ST/SB-5M IN/SA-5M DM/SG-5M AL/SF-5M DM/SC-5M SK/SC-5M AL/SM-5M DM/SM-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for Aluminum Diamond Single Cut Combo
| Model: | SA-5M AL/SA-5M DM/SC-5M AL/SG-5M /SH-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/77mm |
Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Design and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-2M CB/SC-2M CB/SG-2M ST/SM-5M IN/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 12.7/19/22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/64/67mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for Multi-Material Roughing
| Model: | SL-4M ST/SM-5M AL/SA-5M AL/SC-5M DM/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/73mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Cut for General Metalwork in Aluminum Case
| Model: | SA-2M CB/SE-3M SK/SG-3M SK/SJ-5M SC/SN-4M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58/61/64mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank for General Machining
| Model: | SJ-5M SC/SK-5M DC/SG-3M SK/SN-4M DM/SE-3M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/12.7/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/58/61/64mm |
Tungsten Carbide Rotary Burr Set with 6mm Shank and Multi-Shape Kit for Deburring and Grinding
| Model: | SG-5M SF,SC-5M AL,SF-5M AL,SA-5M SK,SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set in Aluminum Case for Metalworking
| Model: | SH-5M SC/SL-4M SF/SG-5M DM/SC-5M AL/SA-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
5-Piece Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Combination and 6mm Shank for Various Materials
| Model: | SM-5M IN/SG-2M ST/SC-2M CB/SA-2M CB/SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/67/70mm |
8-Piece AlTiN-Coated Tungsten Carbide Rotary Burr Set with Multi-Tooth Selection and 6mm Shank for Enhanced Durability
| Model: | SB-3M DC/SA-3M IN/SA-3M SC/SC-3M DC/SF-5M AL/SF-5M DM/SG-5M DC/SF-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 19/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 64/70mm |