Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SH-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr Flame Shape for Metal and Casting Work
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SF-5ZM Radius Tree Carbide Burr Blank with 12mm Head and 6mm Shank for Custom Grinding
| Model: | SF-5ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Tree Shape Power Carving Bits SG-5M G12.72506 For Aluminum Processing
| Model: | SG-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-2ML6 150mm Shank Pointed Tree Single Cut Carbide Burr for Deep Grooves and Sharp Corners
| Model: | SG-2ML6 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 169mm |
SG-3ZM Long Shank Carbide Burr with 10mm Head and 150mm Shank for Deep Slots and Corners - Pointed Tree Shape
| Model: | SG-3ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 170mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Single Cut Carbide Burr - For Contour Roughing and Internal Corner Work
| Model: | SF-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
TiAlN Coated Double Cut Carbide Burr SG-5M Tree Shape For High Strength Metal
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-51M Ball Single Cut Carbide Burr - D06.30503 3mm Shank for Curved and Tight-Space Work
| Model: | SD-51M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 43mm |
SL-4M Ball Nosed Cone Steel Cut Carbide Burr - L12.728 For Curved and Internal Steel Machining
| Model: | SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |