Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SJ-5M AlTiN-Coated Double Cut 60° Countersink Burr for Countersinking and Chamfering
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SK-5M AlTiN-Coated Double Cut 90° Countersink Burr for Vertical Countersinking and Chamfering
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SM-5M Taper Carbide Rotary Burr Blank - 12.7mm Diameter for Custom Tooth Grinding
| Model: | SM-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Flame Shape Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter for Custom Tooth Grinding - Silver Braze Type
| Model: | SH-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SK-1BM 90° Countersink Carbide Burr Blank with 6mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SK-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SD-3M Ball Shape Carbide Burr Blank with 9.6mm Head Diameter and YG8 Grade for Internal Corners
| Model: | SD-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SD-5M Ball Shape Semi-Finished Carbide Burr Blank with 12.7mm Head Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SD-5M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SA-3ZM Carbide Burr Blank with 10mm Head Diameter for Customizable Tooth Profile and Silver Braze Type
| Model: | SA-3ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SA-43M Precision Cylindrical Burr Single Cut For Jewelry Aluminum
| MODEL: | SA-43M DC |
|---|---|
| CUT Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
5-Piece Multi-Shape Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SA-5M AL,SF-5M INOX,SF-5M AL,SH-5M SK,SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |