Keywords [ tungsten carbide rotary burrs ] match 293 Products.
SL‑4M AlTiN Coated Ball Nosed Cone Aluminum Cut Carbide Burr For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SA-5M AlTiN-Coated Single Cut Carbide Burr - Heat and Wear Resistant for General Metalwork
| Model: | SA-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SF-5M AlTiN-Coated Diamond Cut Carbide Burr For Hard Materials with Extended Tool Life
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
AlTiN Coated SC-5M Single Cut Carbide Burr for General Machining
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M AlTiN-Coated Double Cut Carbide Burr – B12.72506 for General Metalwork
| Model: | SB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SG-44ML3 Solid Carbide Burr with Pointed Tree Profile and Single Cut Design for Narrow Grooves and Corners - 75mm Overall Length
| Model: | SG-44ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
SL-4M Ball Nosed Cone Carbide Burr Aluminum Cut For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SH-2M 5-Axis CNC High-Precision Carbide Burr - Aerospace Component Specialized
| Model: | SH-2M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SE-41ML3 75mm OAL Single Cut Oval Profile Long Shank Carbide Burr for Concave and Curved Work
| Model: | SE-41ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 5.5mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 75mm |
Double Cut Carbide Burr Screwfix SF-3M Tree Shape Burr Wood Carving And Artistic Creation
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |