5 Piece Burr Tool Set Durable Design With Aluminum Packaging Case
| Model: | SB-2M CB/ SD-5M AL/ SE-3M SK/ SG-3M SK/ SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |
Standard Carbide Burr Bit 5 Piece Set Wear Resistant Carbide Burr Die Grinder Bit
| Model: | SH-5M DM/SF-5M ST/SC-5M DC/SG-5M DC/SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22/25/32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67/70/77mm |
5 Piece Portable Carbide Carving Burr Set Custom Shape Rotary Burr Drill Bit
| Model: | SB-2M CB/SD-5M AL/SE-5M SK/SG-5M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/19/22/25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/64/67/70mm |
SH-5M Brazed Carbide Burr 12.7mm Head Double Cut For Common Metalwork
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SM-3M Steel Cut Tungsten Carbide Rotary Burrs Weld Bead Removal Anti Corrosion
| Model: | SM-3M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Cone Steel Cut Carbide Burr - For Steel Slope and Hole Machining
| Model: | SM-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
Steel Cut Burr Drill Bit SF-5M F12.72506 12.7mm Head Carbide Burr For General Processing
| Model: | SF-5M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7MM |
| Cut Length: | 25MM |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70MM |
Ball Nose Carbide Rotary Burr SF-5M Carbide Rotary Bit With Shipyard Cut Tooth Profile
| Model: | SF-5M SY |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL‑4M AlTiN Coated Ball Nosed Cone Aluminum Cut Carbide Burr For Aluminum Curved
| Model: | SL-4M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SN-4M Carbide Rotary Bit AlTiN Coated Carbide Rotary Tool Bits Inverted Cone Design
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |