SJ-3M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Balanced Stock Removal and Smooth Finish
| Model: | SJ-3M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
SA-5M AlTiN Coated Carbide Burr with Single Fine Cut for Precision Deburring - 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SA-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-3M AlTiN Coated Inox Cut Carbide Burr - Heat Resistant Rotary Tool for Stainless Steel
| Model: | SB-3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SC-5M AlTiN Coated Carbide Burr – Single Cut Design with 12.7mm Cut Diameter for Smooth Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-5M Aluminum Cut Carbide Burr with AlTiN Coating – 12.7mm Cut Diameter for Non-Ferrous Metals
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SH-5M AlTiN Coated Double Cut Carbide Burr for Extended Tool Life in Tough Materials
| Model: | SH-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SB-5ML6 Long Shank Double Cut Carbide Burr 150mm Shank for Deep Cavity and Extended Reach
| Model: | SB-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Cylinder Long Shank Carbide Burrs Silver Braze Type SC-5M Effective High Performance
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SD-5ZML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Shape For Deep Cavity Work
| Model: | SD-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 10.8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |