SH-5ZM Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal and Casting Processing
| Model: | SH-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 32mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 77mm |
SC-5ZM Ball Nosed Cylinder Shape Carbide Burr - Double Cut for Curved and Flat Work
| Model: | SC-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
YG8 Grade Carbide Burr Bits SG-5M G12.725 Practical With Helical Flute Design
| Model: | SG-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SK-5M Countersink 90° Double Cut Carbide Burr - For Vertical Holes and Right‑Angle Chamfers
| Model: | SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 6.3mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54mm |
SN-4M Inverted Cone Shape Double Cut Carbide Burr - For Internal Reaming and Reverse Slope Machining
| Model: | SN-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SD-5M Ball Shape Aluminum Cut Carbide Burr - For Curved and Internal Aluminum Machining
| Model: | SD-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SB-5M with End-Cut Cylinder Aluminum Tooth Burr - For Aluminum and Soft Metal Surface Work
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-1M 6mm Solid Carbide Single Cut Rotary Burr 50mm Total Length for Metal Work
| Model: | SA-1M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 50mm |
SL-4M DC Carbide Rotary Burr - Double Cut for Metal Processing
| Model: | SL-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Portable Carbide 5 Piece Rotary Burr Set Aluminum Case Flexible Tooth And Shape Options
| Model: | SA-2M CB/SD-5M AL/SE-3M SK/SG-3M SK/SK-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 8/9.6/12.7mm |
| Cut Length: | 6.3/11/16/19mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 54/56/61/64mm |