SM-4M High Quality Carbide burr- Gradual Depth Contour Machining
| Model: | SM-4M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shannk Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SD-5M Carbide Ball Shape Rotary Burr - Coarse Single Cut for Curved Surface and Rough Machining
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
G12.72506 Tree Shape Double Fine Cut Carbide Burr - Suitable for Roughing and Surface Work
| Model: | SG-5M DF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
ISO9001 Certified Carbide Rotary Burr SG-5ZM High Precision 25mm Cut Length
| Model: | SG-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
VCB-5M Shape Carbide Rotary Burr - Double Cut for Shaping and Finishing Various Metals
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SE-5ZM Oval Diamond Cut Carbide Rotary Burr - E122006 For High-Hardness Work
| Model: | SE-5ZM DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 20mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 65mm |
SM-5ZM Cone INOX Cut Carbide Burr - M122506 For Stainless Steel Slopes and Hole Work
| Model: | SM-5ZM IN |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-5M Carbide Ball Nosed Cylinder Rotary Burr - Single Fine Cut for Curved Metal Work
| Model: | SC-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SL-4M Ball Nose Shape Single Fine Cut Carbide Burr - Designed for Contour Finishing and Detail Work
| Model: | SL-4M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SB-5ZM Welded Carbide Rotary Burr - B122506 Double Cut for Metal Workpiece Finishing
| Model: | SB-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |