SE-5M Diamond Cut E12.72206 Carbide Rotary Burr for Common Machining
| Model: | SE-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-5M Ball Nosed Tree Diamond Cut Carbide Burr - For Polishing Hard Material Curves
| Model: | SF-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SA-5M Cylinder without Endcut Diamond Cut Carbide Burr - For Hard Material Flat and Side Work
| Model: | SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SM-5M Carbide Rotary Burr - M12.72206 Cone Shape Diamond Cut for Metal Working
| Model: | SM-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 67mm |
SF-51M Ball Nosed Carbide Rotary Burrs 6mm Head 3mm Shank For Detail Work
| Model: | SF-51M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 6.3mm |
| Cut Length: | 12.7mm |
| Shank: | 3mm |
| Overall: | 50mm |
SD-5M Welded Carbide Ball Burr Coarse Cut For Fast Metal Removal
| Model: | SD-5M SK |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SD-5M Carbide Rotary Bits Ball Diamond Cut For Hard Materials Complex Surface Polishing
| Model: | SD-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SK-3M Single Cut Carbide Rotary Burr for Hardened Steel with Ra0.4μm Surface Roughness and ≤0.15mm Runout Tolerance
| Model: | SK-3M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 4.7mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 52mm |
SA-2M 5-Axis CNC Precision Grinding Carbide Rotary Burr with ≤0.15mm Runout and High Accuracy
| Model: | SA-2M Sk |
|---|---|
| Cut Dia: | 8mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SN-2ZM Woodworking Specialized Carbide Rotary Burr - Hardwood Carving
| Model: | SN-2ZM SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |