Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
SG-1BM Pointed Tree Carbide Rotary Burr Semi‑finished for Tooth Grinding
| Model: | SG-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
SC-5M AlTiN Coated Carbide Burr – Single Cut Design with 12.7mm Cut Diameter for Smooth Finishing
| Model: | SC-5M SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
Virgin Grade YG8 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 12mm Cut Diameter for Custom Grinding
| Model: | SL-4ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
SB-5M Aluminum Cut Carbide Burr with AlTiN Coating – 12.7mm Cut Diameter for Non-Ferrous Metals
| Model: | SB-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SB-3M AlTiN Coated Inox Cut Carbide Burr - Heat Resistant Rotary Tool for Stainless Steel
| Model: | SB-3M INOX |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SA-5M AlTiN Coated Carbide Burr with Single Fine Cut for Precision Deburring - 12.7mm Cut Diameter
| Model: | SA-5M SF |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
YG8 Grade Tungsten Burr Bits SC-5M Rotary Burr Set For Aerospace Aluminum
| Model: | SC-5M AL |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SC-1BM C0616 Silver Brazed Carbide Burr Preform with 6mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Grinding
| Model: | SC-1BM |
|---|---|
| Cut Dia: | 6mm |
| Cut Length: | 16mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 61mm |
150mm Extended Shank Double Cut Burr SB-3ML6 Efficient Tool For Material Processing
| Model: | SB-3ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10MM |
| Cut Length: | 20MM |
| Shank Dia: | 6MM |
| Overall: | 170MM |
ISO9001 Certified Carbide Rotary Burr SG-5ZM High Precision 25mm Cut Length
| Model: | SG-5ZM DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |