Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
Long Shank Carbide Burr SL-4ML6 DC Tree Shape Double Cut For Deep Cavity Work
| Model: | SL-4ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 178mm |
SF-5ZM Radius Tree Carbide Burr Blank with 12mm Head and 6mm Shank for Custom Grinding
| Model: | SF-5ZM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-3M Ball Shape Carbide Burr Blank with 9.6mm Head Diameter and YG8 Grade for Internal Corners
| Model: | SD-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
5-Piece Carbide Burr Set with 12.7mm Cut Diameter and 6mm Shank for Metalworking
| Model: | SB-5M ST,SG-5M DM,SH-5M AL,SC-5M AL,SL-4M ST |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25/28/32mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 70/73/77mm |
SA-5M Cylinder without Endcut Diamond Cut Carbide Burr - For Hard Material Flat and Side Work
| Model: | SA-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD -3M Ball Shape Double Fine Cut Burr - Deep Mold Cavity Machining
| Model: | SD - 3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 8mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 53mm |
Combi Carbide Rotary Burrs Multi-Tooth Design for Various Workpiece Shapes
| Model: | VCB-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7cm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 70mm |
SD-5M Carbide Rotary Bits Ball Diamond Cut For Hard Materials Complex Surface Polishing
| Model: | SD-5M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SF-3M AlTiN Coated Diamond Cut Carbide Burr for Stainless Steel and Superalloys
| Model: | SF-3M DM |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SM-42ML3 Single Cut Long Shank Carbide Burr with Extended Shank for Smooth Finish in Deep Applications
| Model: | SM-42ML3 SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 75mm |