Keywords [ tungsten carbide cutting tools ] match 332 Products.
60° Countersink SJ-6M Carbide Rotary Burr Blank with 16mm Cut Diameter and YG8 Grade for Custom Tooth Grinding
| Model: | SJ-6M |
|---|---|
| Cut Dia: | 16mm |
| Cut Length: | 14.5mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 62mm |
SL-4M Taper with Radius 12.7mm Cut Diameter YG8 Grade Semi-finished Carbide Rotary Burr for Custom Grinding
| Model: | SL-4M |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 28mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 73mm |
Double Cut Carbide Burr Screwfix SF-3M Tree Shape Burr Wood Carving And Artistic Creation
| Model: | SF-3M |
|---|---|
| Cut Dia: | 9.6mm |
| Cut Length: | 19mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 64mm |
SA-43M Precision Cylindrical Burr Single Cut For Jewelry Aluminum
| MODEL: | SA-43M DC |
|---|---|
| CUT Dia: | 3mm |
| Cut Length: | 14mm |
| Shank Dia: | 3mm |
| Overall: | 38mm |
SN-2ZM Woodworking Specialized Carbide Rotary Burr - Hardwood Carving
| Model: | SN-2ZM SC |
|---|---|
| Cut Dia: | 10mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 56mm |
SF-5 Double Cut Extended Shank Burr Deep Hole And Pipe Interior Processing
| Model: | SF-5ML DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank Dia: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SC-5ML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Nosed Cylinder For Deep Cavity Surface Finishing Work
| Model: | SC-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 25mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 175mm |
SE-5M Long Shank Die Grinder Bits With Tungsten Carbide Material
| Model: | SE-5ML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 22mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 172mm |
SJ-5M Countersink 60° Double Cut Carbide Burr - For Countersinking and Hole Edge Work
| Model: | SJ-5M DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12.7mm |
| Cut Length: | 11mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 58mm |
SD-5ZML6 Long Shank Carbide Burrs Ball Shape For Deep Cavity Work
| Model: | SD-5ZML6 DC |
|---|---|
| Cut Dia: | 12mm |
| Cut Length: | 10.8mm |
| Shank: | 6mm |
| Overall: | 161mm |